Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że futbol to jedna z najmocniej rozpoznawalnych sportowych dyscyplin na całym świecie. Prawie każdego dnia przed odbiornikami siada sporo sympatyków, którzy pragną spoglądać na swoich zawodników na placu gry. Chociażby dlatego stworzone zostały różne turnieje, które gromadzą najlepsze kluby z całej Europy. Na chwilę obecną najciekawszymi rozgrywkami jest Liga Mistrzów. Właśnie tam możemy oglądać najzdolniejsze ekipy z Europy poprzedniego sezonu. Została stworzona jednak też Europa League, do której rywalizują ze sobą trochę mniej uzdolnione kluby. Nie znaczy to jednak, że Liga Europy nie ma emocji. Grane tam starcia zazwyczaj są niezwykle fascynujące i mamy szansę by oglądać wiele trafień. W tym artykule mamy zamiar skupić się na pojedynku [Manchesteru United|United z Manchesteru|drużyny z Manchesteru} z AC Milan. To dwie drużyny, które kiedyś święciły triumfy w Europie, a teraz skupiają się nad odbudowaniem własnej potęgi.

Według sporej ilości znawców to jest jedna z najbardziej intrygujących duetów 1/8 finału zmagań Ligi Europejskiej. Jedynym mankamentem tego starcia jest to, że fani nie mają szansy podziwiać go na żywo z krzesełek stadionowych. Bardzo dobrze to spotkanie rozpoczęli zawodnicy AC Milan. Manchester mizernie zaczął ten mecz i jedenastka z Mediolanu miała ochotę prędko wykorzystać ten fakt. AC Milan w trakcie piętnastu minut trafił do bramki dwukrotnie. Te bramki nie były jednak zaakceptowane. Dwukrotnie bramki graczy Milanu były unieważniane przez sędziego tego pojedynku. W pierwszej połowie fani przed ekranami telewizorów nie mieli okazji zobaczyć goli. Sporo emocji było natomiast w drugiej połowie. Druga odsłona znacznie pozytywniej rozpoczęła się dla Manchesteru United. Doskonałą formę ponownie pokazał Bruno Fernandes. Perfekcyjnie zagrał piłkę do Diallo Amada, a Iworyjczyk bez większych kłopotów wstrzelił futbolówkę do bramki ekipy z Mediolanu. Wyglądało na to, że gospodarze zatrzymają prowadzenie do ostatnich minut pojedynku, jednak AC Milan był w stanie strzelić na remis w końcówce. Dla Milanu trafienie zdobył Kjaer Simon i pojedynek zakończył się remisem 1:1.