W poniedziałek wieczór fani futbolu byli obserwatorami niezwykłego widowiska na obiekcie w Bukareszcie. Mało ludzi spodziewało się tego, iż spotkanie między drużyną Francji, a kadrą narodową Szwajcarii zapewni mnóstwo niezwykłych odczuć. Gracze obu zespołów zaprezentowali się naprawdę fenomenalnie, a triumfatora starcia ujrzeliśmy dopiero po konkursie karnych. Piłkarze narodowej kadry Francji świetnie zaczęli drugą połowę, kiedy to 2 trafienia strzelił Benzema, jednak jako pierwsi gola strzelili reprezentanci Szwajcarii. Zdawać się mogło, iż emocje w tym pojedynku właśnie zakończyły się, kiedy na 3 do 1 trafienie zdobył Paul Pogba. Jednak piłkarze szwajcarskiej kadry narodowej nie mieli w planach poddawać się i ku zdziwieniu wszystkich byli w stanie do remisu. Sędzia główny tego starcia nie miał wyjścia i był zmuszony zaprosić obie drużyny na dodatkowe trzydzieści minut meczu. Dodatkowy czas meczu też nie pozwolił na obejrzenie końcowego rozstrzygnięcia, i właśnie dlatego o wyniku spotkania zadecydować musiały strzały z 11 metrów. W trakcie konkursu karnych nieznacznie skuteczniejsza okazała się szwajcarska kadra narodowa, która wygrała rezultatem 5:4. W ćwierćfinałowym meczu gracze kadry szwajcarskiej będą toczyć bój z hiszpańską reprezentacją.