Szczęsny był zmuszony dwukrotnie do wyjęcia futbolówki z siatki. Ekipa naszego bramkarza długo odrabiała straty. W drużynie mistrza Włoch jest jednak Ronaldo Cristiano, który jest w stanie pociągnąć zespół do odrabiania strat. Finalnie Juventus była w stanie zremisować. Mecz dwóch silnych drużyn zakończył się wynikiem 2:2. Goście przez 30 minut grał w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał grający w pomocy Rabiot.

Fani mistrza kraju po spotkaniu z UC Sampdorią mieli nadzieję, że styl ich drużyny poprawił się. Gracze Juventusu Turyn zaprezentowali się o wiele lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Mecz z Romą był jednak niesamowicie trudny. Piłkarze AS Romy nie zamierzali podarować punktów zespołowi Starej Damy. Ostatecznie starcie skończyło się wynikiem remisowym. Oba kluby mogą być ucieszone z tego rezultatu.

Sporo emocji w pojedynku.

Wojciech Szczęsny zaczął ten mecz w podstawowej jedenastce. Należy wspomnieć, że Wojtek Szczęsny był niedawno piłkarzem ekipy z Rzymu. W niedzielnym meczu Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W wielu akcjach zaliczył wspaniałe obrony. Cristiano Ronaldo też spisywał się fantastycznie. W 30. minucie nasz golkiper musiał wyjąć futbolówkę z siatki. W tej sytuacji arbiter postanowił zarządzić jedenastkę dla drużyny AS Romy.

Do jedenastki zdecydował się podejść Vertout Jordan. Piłkarz Rzymian oddał mocny strzał. Wojtek Szczęsny był bardzo blisko wyłapania tego uderzenia. Jednak i tak wleciała do bramki. Juventus musiał odrabiać starty. Przed końcówką pierwszej połowy meczu kibice mieli okazję widzieć jeszcze dwa gole. W pierwszej kolejności gola zanotował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał okazję na zdobycie bramki z jedenastki. Arbiter tego meczu wskazał na karnego po dotknięciu ręką Lorenzo Pellegriniego.

Ronaldo Cristiano nie popełnił błędu i skierował piłkę do bramki. Bramkarz AS Romy był w tym przypadku bez szans na udaną interwencję. Uderzenie gracza Juventusu Turyn był niesamowicie dokładny. Juventus niezbyt długo radował się z wyniku remisowego. Chwilę po bramce Ronaldo zawodnicy Romy przeprowadzili niezwykle niebezpieczną akcję. Futbolówkę do bramki chronionej przez naszego bramkarza wpakował Veretout. Trzeba przyznać, że był to niezwykle porywający mecz. Zawodnicy Juventusu Turyn byli zdeterminowani, aby wywalczyć chociaż punkt.