Jeszcze w roku 2019 zadeklarowano, iż w roku aktualnym Sony ukaże graczom swoją nową produkcję, to jest PS5. Co prawda wśród graczy dalej popularna okazuje się poprzednia konsola i nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nią mogło być słabsze. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli do gier nowszej generacji, w związku z czym gracze nie mogą się jej już doczekać.

Nowe technologie w PlayStation 5

Japońska marka Sony kilka razy udowadniała, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu oraz jest w stanie zadziwić swoich fanów. PS4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko przez totalnie nową jakość, której nigdy nie zaproponowała żadna inna firma. Wysoce wyczulone DualShocki, gierki najnowszej generacji, graficzne efekty - klienci bez cienia wątpliwości byli w stanie docenić takie wszystkie elementy i dzięki temu na chwilę obecną PS4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Niestety na początku ukazały się różnego rodzaju kłopoty - Sony próbowało przeskoczyć różnego rodzaju technologie (co w rezultacie wyszło), aczkolwiek wypuszczenie oraz wcześniejsze prezentacje konsoli PS4 zrodziły ambiwalentne uczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do świetnej konsoli PS3, nie w stu procentach przypasowały na przykład kontrolery, ponieważ na starcie wydawały się dosyć nieforemne. Na końcu kontrolery przybrały zasadniczo zmieniony kształt, lecz kłopotem została pierwsza wersja PS4. Konsola się przegrzewała nadmiernie, sprzęt był w stanie również samodzielnie się resetować.

Jednakże po czasie i poprawach wdrażanych na bieżąco, stało się jasne, iż mimo wszystko firma Sony podąża w niezłym kierunku, a wypuszczona konsola do gier dostała miano legendy. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo fanów wspomina naprawdę ciepło.

PlayStation5 - hit czy kit?

Prawdopodobnie każdy człowiek czy też amator ciekawostek technologicznych ze zniecierpliwieniem czeka na ukazanie się najnowszej konsoli. Sony powiedziało, iż gry znane z PlayStation4 zadziałają na najnowszej konsoli (jednak nie będzie to działało odwrotnie, co wielu osobom się nie podoba). Mamy w tej chwili pierwsze informacje o kłopotach z pre orderami - mówi się, że firma Sony nie nadąża z produkowaniem, jednak nie mamy pewności, czy nie są to tylko złośliwe pomówienia. W necie pojawiają się kolejne informacje również o tym, że PS5 posiada podobno kłopoty z obrazem 4k. Aczkolwiek i w tym przypadku pewne nie jest, co jest rzeczywistością. Detali dowiemy się podczas premiery, tj. 19 listopada tego roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz