Pierwszy raz największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce, odbywał się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, musiał zmienić ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga liczne tłumy fanów granej tam muzyki i magicznego klimatu tego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i ewoluował z biegiem lat. Na jego rozwój wpływało nie tylko coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale również, rosnąca liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, powiększyła się ilość koncertów zagranicznych artystów oraz ilość ludzi zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” oscyluje między 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival przepełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje przeróżne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi osobami, poddać się medytacji lub zgłębiać wiedzę z przeróżnych tematów.

Jednego można być pewnym – warto przeżyć choć raz niesamowite momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w cudownej atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz