Wielkimi krokami nadchodzą mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a większa część facetów z zafascynowaniem odlicza dalsze godziny. W sieci globalnej występuje dużo komentarzy pod kątem tego, która formacja zawodników wygra maraton piłki nożnej, a jaka posiada znikome perspektywy. Nie braknie również nieprzychylnych opinii w stosunku do różnorodnych reprezentantów piłki nożnej. Czy te szczególne historyczne wydarzenie da nam doniosłe wrażenia?

Urok wydarzenia

Aktualne mistrzostwa będą bezgranicznie wyjątkowe, pomimo ogromnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które już zostały zrealizowane. Po raz pierwszy w historii, mecze między drużynami miejsce będą miały na terenie Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się specyficzna, ponieważ sportowe widowisko odbędzie się w okresie jesieni. Jest to zarazem ostatni turniej, podczas gdy udział będą brać wyłącznie 32 składy piłkarskie, ponieważ na kolejnym tego typu wydarzeniu, liczba drużyn zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Jadowite komentarze fanów piłki nożnej

Zbliżające się pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są nieco bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Powstają komentarze, że wybór kraju, w którym zawody mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim da się zauważyć wielkie zdenerwowanie. Wokół wydarzenia cały czas błąkało się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w okresie budowania boisk i całego zaplecza, umarła duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie zatrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego doniosłego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Która drużyna podniesie złoty puchar?

Pomimo dużej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony osób biorą udział w procesie, typując różne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz