Fernando Santos został ogłoszony szkoleniowcem piłkarskiej reprezentacji Polski - dobiegła końca era Czesława Michniewicza!

Sympatycy futbolu z naszego kraju zdążyli się przyzwyczaić do tego, że jeżeli chodzi o drużynę narodową Polski to zmiana trenera występuje naprawdę często. Drużyna polska w minionej dekadzie prowadzona była przez 5 selekcjonerów. Należy w tym miejscu mieć na uwadze to, iż wyłącznie jeden z nich sprawił, że narodowa reprezentacja Polski osiągnęła ogromny sukces. Mowa tutaj oczywiście o Nawałce, który razem z narodową reprezentacją Polski był w stanie na Mistrzostwa Europy w 2016 roku dojść do ćwierćfinału turnieju rozgrywanego we Francji. Kadra Polski przegrała po rzutach karnych z portugalską kadrą narodową, którą na tym turnieju prowadził Santos. Przewodniczący PZPN Cezary Kulesza naprawdę długo skrywał dane nowego selekcjonera przed ekspertami sportowymi. Specjalna konferencja prasowa, gdzie został przedstawiony nowy selekcjoner polskiej kadry narodowej, została zorganizowana 24. stycznia na Narodowym.

Nowym selekcjonerem kadry Polski został Fernando Santos, który na ostatnich mistrzostwach świata trenował narodową drużynę Portugalii. Trenowany przez Fernando Santosa narodowy zespół Portugalii zaszedł tam do ćwierćfinału, gdzie poległ z zaskoczeniem mistrzostw, a więc kadrą narodową Maroka. Fernando Santos jak potwierdził prezes Kulesza podpisał kontrakt z naszą kadrą do 2026 roku. Szkoleniowiec z Portugalii zaznaczył, że pragnie mieć także wpływ na szkolenie młodzieżowych zespołów i nie przyjechał tutaj jedynie po to, aby się zajmować się pierwszą reprezentacją. Należy podkreślić, iż to jest duży postęp, jeśli chodzi o trenerską ławkę naszej kadry. Do tej pory nigdy w całej historii futbolu w Polsce nie mieliśmy tak uznanego szkoleniowca. Eksperci od piłki nożnej uważają, iż to olbrzymia okazja dla naszego futbolu na zrobienie dużego kroku ku lepszemu. Kibice futbolu z Polski nie ukrywają, iż zatrudnienie Fernando Santosa na stanowisko trenera, to dla nich fantastyczna wiadomość. Wiele twierdzi, że z tym trenerem polska reprezentacja narodowa może osiągnąć sukces, na który się zapatrujemy od bardzo długiego czasu.

Tagi: Sport Online 2023

Brak komentarzy

Zostaw komentarz